Dlaczego warto wybrać meble, które uchronią środowisko?

Dbanie o ekologię to znacznie niż trend. To realna potrzeba ratowania naszych zasobów przed globalną katastrofą. Pomimo ogromnej skali problemu, działanie każdego z nas ma wpływ na losy matki Ziemi i naszych prawnuków. Aby zachować się ekologicznie poza segregacją odpadów i oszczędzaniem zasobów można także postawić na racjonalne zakupy. Meble wykonane metodą świadomej produkcji to produkty wykonane z używanych surowców. Mimo to jakością wykonania i wyglądem nie odbiegają od produktów z salonów meblowych.

Dlaczego warto postawić na ekologię?

To czego nie widać gołym okiem jest równie cenne to rzeczy namacalne. Coraz więcej osób przed zakupem produktu zastanawia się nad jego procesem produkcji. To dobry nawyk, dzięki któremu wartościowe marki będą mogły rosnąć w siłę. Nie jest tajemnicą, że najwięcej odpadów generują wielkie koncerny, które w odpowiedzi na popyt wykorzystują masową produkcję. Tworzenie produktów w sposób ekologiczny to wartość dodana, która może dać konsumentom wiele satysfakcji i poszerzyć ich świadomość.

Na czym polega świadoma produkcja mebli?

W praktyce świadoma produkcja polega na dbałości o niskie zużycie energii podczas pracy. Jej zadaniem jest również redukowanie zanieczyszczeń powstałych w fazie transportu i efektywny recycling. Metoda zakłada również dbałość o jak najdłuższy cykl życia produktów. Im dłużej czegoś używamy, tym mniej generujemy szkodliwych dla planety odpadów. Koncepcja zakłada także świadome i jak najmniej inwazyjne pozyskiwanie surowców. Drewno na produkcję mebli powinno być wycinane ze specjalnych terenów, bez szkody dla roślin znajdujących się pod ochroną. Świadoma produkcja to także wyroby bezpieczne dla zdrowia, których ilość niebezpiecznych składników została wyeliminowana lub zredukowana do minimum. Warto wybrać meble, które ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery, redukują transport i zmniejszają produkcję odpadów oraz dają materiałom drugie życie.

Gdzie można nabyć meble tworzone w sposób ekologiczny?

Wiele firm korzystających ze świadomej metody produkcji tworząc meble na zamówienie. Takie działanie oszczędza miejsce w magazynach i pozwala zrealizować swoje wizje. Niestety designerskie produkty mogą okazać się również drogie i trudno dostępne. Jeśli jednak poszukujesz sprawdzonych miejsc oferujących meble dystrybutorów z całego kraju – wybierz nasz market place. Na stronie Arvostan znajdziesz pełną ofertę nowych mebli wykonanych w sposób ekologiczny. Szeroki przekrój cenowy i asortyment pozwoli Ci na zakup optymalnych produktów dla siebie. Poza ekologicznymi meblami znajdziesz u nas antyki, meble vintage, nowe meble wykonane przez rodzinne firmy oraz akcesoria używane i dzieła sztuki współczesnych twórców. To dobry czas, aby zaaranżować przestrzeń na nowo.